Aktualności

Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole

Galeria 

Szkoła w Wińsku
Siedziba: Wińsko, ul. Nowa 2

Tel: 71/3898029
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy sekretariatu: 7:30 - 15:30

Kliknij żeby odwiedzić naszą oficjalną stronę www, lub wpisz w przeglądarce: www.zspip.website.pl

Informacje o szkole

W roku szkolnym 2011/2012 do Zespołu uczęszczało 257 dzieci, w tym 26 do grup przedszkolnych trzy -,cztero – , pięciolatków, 40 do grup zerowych, a pozostali uczyli się w 10 oddziałach klas I-VI. Wykwalifikowana kadra składa się w sumie z 27 nauczycieli. W skład kompleksu wchodzą budynki przedszkola i szkoły, sala gimnastyczna, dobrze zagospodarowany i bezpieczny plac zabaw. Do dyspozycji dzieci i nauczycieli jest też stadion sportowy i szkolna stołówka, z której korzystają również uczniowie gimnazjum. Od września będziemy korzystać także z nowej hali sportowej, a w niedalekiej przyszłości z całego kompleksu obiektów sportowych, które powstaną przy hali.

W szkole działa aktywnie samorząd uczniowski. Jego członkowie systematycznie spotykają się, by wspólnie decydować o ważnych sprawach: organizacji dyskotek i imprez cyklicznych, akcjach wolontariackich, takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, współorganizacji świątecznych kiermaszy

Rada Rodziców, w skład której wchodzą przedstawiciele każdej z klas, wnosi nieoceniony pozytywny wkład w życie szkolnej społeczności. Nagrody dla uczniów, Dzień Dziecka, Dzień Kobiet – to niektóre ze stałych zadań, jakie realizuje. Prócz tego w tym roku członkowie prężnie działające Rady zorganizowali Sylwestra, z którego dochód w całości przeznaczono dla dzieci z naszej szkoły

Świetlica szkolna otwarta jest w godzinach od 7.00 do 15.30, korzystają z niej uczniowie dojeżdżający. Prowadzone są tu różne zajęcia, takie jak warsztaty plastyczne, nauka gry w popularne planszówki, wspólna praca nad przygotowywaniem wystaw, przygotowanie do konkursów przedmiotowych i artystycznych. W oddzielnym pomieszczeniu przy świetlicy dzieci mogą też odrobić lekcje lub po prostu pobawić się czy odpocząć po skończonych zajęciach

Po lekcjach i przed lekcjami dzieci mogą korzystać z czytelni szkolnej bogato zaopatrzonej w lubiane przez wszystkich młodych czytelników czasopisma. Czytelnia wchodzi w skład biblioteki, w której oprócz lektur znajduje się bogaty zbiór popularnych książek dla młodzieży. W ciągu roku szkolnego w bibliotece organizowane są konkursy czytelnicze i polonistyczne dla wszystkich uczniów szkoły.

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem MEN o pomocy psychologiczno – pedagogicznej w Zespole zorganizowana jest kompleksowa pomoc dla dzieci o specjalnych wymaganiach edukacyjnych. Gabinet pedagoga i psychologa jest miejscem, gdzie nie tylko dzieci, ale i ich najbliżsi mogą znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.

Wszystkie dzieci mogą korzystać z posiłków przygotowywanych w szkolnej stołówce: śniadania oraz obiadu. Dwie długie przerwy umożliwiają każdemu zjedzenie smacznego i regeneracyjnego posiłku.

Uczniowie i nauczyciele podczas zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych korzystają z dobrze wyposażonej, nowocześnie oświetlonej sali gimnastycznej. Oprócz tego mają do dyspozycji salkę do ćwiczeń wyposażoną w ramach ministerialnego programu „Radosna Szkoła”. Szkoła dysponuje także rowerami i sankami, co pozwala zarówno wiosną i jesienią, jak i zimą zorganizować ciekawe zajęcia, takie jak na przykład rajd rowerowy połączony z lekcją astronomii w Obserwatorium w Białkowie.

Uczniowie naszej szkoły dobrze znają zasady ruchu drogowego. Podczas dodatkowych zajęć poszerzają swą wiedzę i uczą się praktycznej i bezpiecznej jazdy na rowerze, by w IV klasie zdobyć kartę rowerową.

W szkole realizowane zajęcia dodatkowe:

 • Koło matematyczne
 • Koło przyrodnicze
 • Koło teatralne
 • Koło j. niemieckiego
 • Zajęcia SKS
 • Chór

Zajęcia wyrównawcze ze wszystkich przedmiotów w ramach tzw. „zajęć

Na poziomie szkolnym realizowane są cyklicznie następujące konkursy:

 • Języka Polskiego „Ojczyzna – Polszczyzna”
 • Matematyczny „Plusik”
 • Przyrodniczy
 • Historyczny
 • Języka angielskiego i niemieckiego
 • Recytatorski „Pegazik”
 • Recytatorski „Wiersze znane i lubiane”
 • Ortograficzny
 • Turnieje sportowe piłki nożnej, siatkówki, koszykówki

Oprócz tych wpisanych na stałe w szkolny kalendarz włączamy się także w konkursy o zasięgu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim. W tym roku możemy pochwalić się m.in. 1 miejscem w powiatowym etapie „Plusika” dla klas młodszych, 4 miejscem w Gminnym Konkursie Recytatorskim, czołowymi miejscami w gminnych konkursach recytatorskich dla klas I – III, 3 miejscem w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolniczych, 2 miejscem w powiatowym konkursie „Prewencja, ale inaczej”, 2 miejscem w wołowskim „Biegu po skarb” czy wieloma innymi.    

Tradycją klas są coroczne wyjazdy uczniów na krótsze lub dłuższe wycieczki czy też Zielone Szkoły. W tym roku nasi uczniowie wyjeżdżali nad morze aż dwa razy: do Pogorzelicy (klasy młodsze) i do Ustki (klasy IV – VI). Zorganizowane zostały też wyjazdy do ZOO we Wrocławiu, wyjazdy do parków rozrywki dla najmłodszych, rajdy piesze w Rudawy Janowickie czy wyjazdy feryjne na lodowisko.

Od kilku lat szkoła angażuje się w organizację projektów dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej. W tym roku szkolnym realizowaliśmy projekt „Po zdrowie na start”. Dzięki zdobytym funduszom nasi uczniowie brali udział w wielu ciekawych widowiskach sportowych, takich jak mecz na otwarcie stadionu we Wrocławiu czy ligowe mecze siatkówki. Oprócz tego mogli aktywnie realizować swoje pasje sportowe podczas wyjazdów na basen, lodowisko czy kręgle. Rajdy piesze w góry połączone były z nauką wspinaczki wysokogórskiej pod okiem instruktora – taternika.

Kierowana do wszystkich dzieci oferta byłaby o wiele uboższa, gdyby nie pomoc i współpraca najważniejszych przyjaciół naszej placówki, z którymi realizujemy wspólnie projekty, konkursy, wystawy i kiermasze, a do których w szczególności należą:

-          Uczniowski Klub Sportowy w Wińsku

-          Organizacje harcerskie

-          Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku

-          Publiczne Gimnazjum w Wińsku

-          Szkoły podstawowe z terenu gminy: SP Rudawa, SP Głębowice, SP Krzelów i SP Orzeszków

oraz wszyscy życzliwi nam mieszkańcy gminy, w tym rodzice naszych uczniów,.

Uczniowie naszej szkoły w zdecydowanej większości kontynuują naukę w Publicznym Gimnazjum w Wińsku. A jakie są ich dalsze losy, jeśli chodzi o edukację? Z opracowanych przez nas danych wynika, że po gimnazjum 38,8% wybiera technikum, 34,7% - liceum, a 26,6% - szkołę zawodową.

 

Galeria

     phoca thumb l szkola winsko10 szkola winsko15 szkola winsko20 szkola winsko18
 
Osób online - , Odwiedziło nas osób.
Projekt i realizacja: Iconcept